Spolek DePejSek vykouzlil úsměv dětem ze sociálně slabých rodin

Vánoce s oběma rodiči, kupa dárků, spousty dobrého jídla a hlavně klid. Tak by měly vypadat Vánoce v každé rodině, jenže velmi často tomu tak není. Spolek Depejsek se to rozhodl u několika vybraných rodin změnit.

O týden dříve přiletěl do liberecké IQ LANDIE Ježíšek, aby vyplnil přání dětem ze sociálně slabých rodin. V pátek 17. prosince si pro matky samoživitelky a jejich děti spolek DePejSek připravil zábavné vánoční odpoledne. Od 15 hodin kouzlil s chemickými pokusy pracovník IQ LANDIE Martin. Poté se všem předvedl Magic Rajdl se svým kouzelnickým představením.

Pak už na rodiny čekala štědrovečerní večeře v podobě řízku a bramborového salátu. Po večeři se šly děti podívat, zdali jim Ježíšek donesl dárky, které si přály. A opravdu dětem donesl vše, co si přály a dokonce i něco navíc. Organizátoři předali dárky nejen dětem, ale i matkám, a všichni z dárků měli obrovskou radost.

Sám znám jednu matku samoživitelku a je nám těchto rodin líto. Proto jsme se rozhodli jim zpříjemnit vánoční čas a připravit pro ně dvě zábavná odpoledne. Jelikož v IQ Landii kvůli opatřením nemohli být všichni, rozhodli jsme pro zbytek rodin uspořádat zábavné odpoledne s kouzelníkem v neděli 19. prosince, “ říká předseda spolku Jiří Honc

S myšlenkou uspořádat vánoční akci pro děti ze sociálně slabých rodin přišel v květnu člen spolku Martin Gažar.

Od myšlenky až po realizaci uteklo spousta času a já jsem šťastný, že se to povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Splnil se mi můj dlouholetý sen. Poděkovat bych chtěl všem sponzorům za to, že nám pomohli, a všem, kteří se zapojili do příprav a organizaci této akce. Jmenovitě Jiří Honc, Šárka Pinkavová, její maminka Šárka Pinkavová, Galina Ivanová, Monika Poštulková, Veronika Kučerová, Jitka Fejtová mladší, Vojta Široký, Kateřina Vlčková, Martin Kroll, Kateřina Široká, Aleš Koubek, Dagmar Peluňková, Petra Zahrádková a Filip Meisel. A velké díky patří Davidovi Hamrovi za moderování akce. Všichni fungovali naprosto skvěle a jsem na ně hrdý, “ říká člen spolku Martin Gažar

Úsměvy a radost z dárků měly nejen děti, ale i matky, které také obdržely drobné dárky.

Byla jsem dojatá, vůbec jsem s tím nepočítala. Akce si strašně moc vážím, protože v dnešní koronavirové době vytáhnout děti, aby neseděly jenom doma a zabavily se s jinými dětmi, je úžasné. Organizátoři to měli výborně vymyšlené i s občerstvením, klobouk dolů. Děti jsou nadšené a dostaly i dárky navíc, což je pro ně o to větší překvapení, “ hodnotí akci maminka dětí Kristýna Štajglová.

I liberecká IQ LANDIE hodnotí akci na svém facebookové stránce velmi kladně. Podívat se můžete ZDE.

Hodnocení přidává i Magic Rajek, který pro děti kouzlil jak v pátek 17. prosince, tak i v neděli 19. prosince. Jeho hodnocení je ZDE.

V našem spolku jsme z akce velmi nadšení a jsme rádi, že jsme mohli zpříjemnit vánoční čas dětem a matkám, které to mají v životě složité. A už nyní se těšíme na příští ročník.

Partneři a sponzoři akce:

IQ Landia Liberec,  záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje za rezort sociálních věcí Petr Tulpa, Magna, Kaufland, nadace Preciosa, Hoparena, Schell, Pompo, Pema velkoobchod drogerie, LIPA velkobchod papírem,

Kik, Billa, nadační fond Lasvit, T-mobile, Alena Hájková, Karel Liška, Lenka Koutníková, Martin Kučera, Monika Poštulková, Míla Moravcová, Dagmar Peluňková, Jiří Honc.

Mediální partneři: Liberecká drbna a regionální televize RTM plus Liberecko.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *